Jak wybrać szkołę nauki jazdy? Pytanie mogłoby się wydawać proste i na pierwszy rzut oka odpowiedź też zdawałaby się obyć bez większych komplikacji. W końcu w każdym większym mieście spotkamy jakąś szkołę nauki jazdy. Określenie “jakąś” nie jest stosowane w tym przypadku bez przyczyny, bo musisz wiedzieć, że ośrodków szkolenia kierowców jest naprawdę na pęczki. Wybór zatem powinien być oczywisty i prosty – lecz często okazuje się, że nie jest wcale taki dobry. Zapominamy o istotnych kwestiach, które mają kolosalny wpływ na to, w jakim środowisku będziemy się uczyć, w jaki sposób, z jakimi ludźmi i przede wszystkim – jak się nauczymy. Nauka jazdy nie dla każdego jest łatwa. Wybór nieodpowiedniej szkoły może skutecznie zniechęcić do dalszych prób nauki prowadzenia samochodu czy motocyklu. Ciekawi Cię, na co zwracać szczególną uwagę i jak wybrać szkołę nauki jazdy, która będzie odpowiednia?

Uśmiechnięci i wyrozumiali instruktorzy

Pierwsze jazdy samochodem czy motocyklem potrafią być stresujące. To normalne, że odczuwamy niepokój, zwłaszcza jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z jazdą pojazdem w jakimkolwiek wydaniu. Niepewność w jeździe to naturalne zjawisko i nie powinno się być krytykowanym za to, że nie radzimy sobie ze wszystkimi sytuacjami na drodze. Podejmując kurs na prawo jazdy, jesteśmy w końcu w szkole po to, by tę wiedzę i umiejętności zdobyć. Początkowe stresy towarzyszą większości kursantom i nie ma powodu do żadnego wstydu. Stres zwykle mija, zwłaszcza jeśli ćwiczymy i podnosimy swoje umiejętności jazdy. 

Kursanci bardzo często denerwują się swoimi pierwszymi jazdami samochodem czy motocyklem. Nic nie potrafi jednak tak zestresować, jak spotkanie z brakiem zrozumienia.

Złe doświadczenia z nieodpowiednimi instruktorami potrafią skutecznie zniechęcić do nauki jazdy. Niekiedy zdarza się tak, że osoba, która spotkała się z niezrozumieniem, zirytowaniem czy zbytnim krytycyzmem, czasem już nigdy nie podejmuje nauki. W obawie o spotkanie z instruktorami, którzy całkowicie minęli się z powołaniem, osoba odpuszcza, bardzo często jednakże żałując. 

Szkoła nauki jazdy powinna więc za priorytet wziąć sobie stworzenie kadry, która jest nie tylko wyrozumiała i cierpliwa, ale również uśmiechnięta. Nauka jazdy w przyjaznej atmosferze z instruktorem, który nie denerwuje się, nie okazuje swojego zirytowania, czy zniecierpliwienia jest znacznie korzystniejsza i lepsza dla przyszłych kierowców.

Elastyczność i możliwość nauki online

Wszechobecność Internetu znacząco wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Nie inaczej ma się sprawa nauki i uczestnictwa w szkoleniach. Chcemy mieć możliwość wyboru sposobu nauki i miejsca, w którym się jej podejmujemy. Szkolenia online to wspaniała alternatywa kursów stacjonarnych, gdzie obecność często jest ściśle określona terminowo. 

Wybór szkoły nauki jazdy może więc być trudniejszy, jeśli zależy nam, by szkolenie odbywało się online. Oczywiście część praktyczna z wiadomych przyczyn nie jest możliwa do wykonania przez Internet. Możliwość nauki teorii online to jednak ciekawa alternatywa i odpowiedź dla kursantów, którzy pragną uczyć się w dowolnej chwili. W naszej szkole nauki jazdy przygotowaliśmy specjalny kurs prawo jazdy kat.b online.

Nauka jazdy w inteligentny sposób

Niektórzy mogą stwierdzić, że nauka jazdy opiera się tylko na zdaniu egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy. Otrzymanie upragnionego prawa jazdy i wyruszenie w szerokie drogi jednak nie będzie możliwe, jeśli nasze przygotowanie nie będzie wystarczające. Nauka jazdy nie opiera się wyłącznie na zdaniu egzaminów. Owszem, szkoła nauki jazdy powinna odpowiednio przygotować kursanta. Nauczyć go wszelkich przepisów, poznać pojazd, nauczyć się nim poruszać. Często jednak zapomina się o jeszcze jednej kwestii. Nauka jazdy a nauka jazdy w inteligentny sposób to dwa różne pojęcia. Ośrodek Szkolenia Kierowców, który rozumie, że różne sytuacje mogą się przydarzyć na drodze i co więcej, nauczy swoich kursantów odpowiedniego reagowania na takie zdarzenia, może śmiało określać się mianem szkoły, która rzeczywiście uczy jeździć.

Poruszanie się samochodem to nie tylko znajomość przepisów i zwykła jazda. Nauka powinna opierać się na ścieżce, która nie tylko przygotowuje do egzaminu, ale również do jazdy w pełnej gotowości, niezależnie od warunków i nieprzewidzianych zdarzeń. Szkoła nauki jazdy, która uczy jazdy w inteligentny sposób, to z pewnością miejsce warte uwagi.

Wyposażenie szkoły jazdy

Nauka jazdy to nie tylko ćwiczenia praktyczne, ale również godziny teoretyczne, które każdy z kursantów musi przepracować. Wyposażenie placówki Ośrodka Szkoleniowego jest zatem dosyć istotną kwestią, na którą również warto zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły jazdy. Dobrze wyposażona i zapewniające dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych sala wykładowa może pozytywnie wpłynąć na naukę teorii. Kursant powinien w takiej sali czuć się komfortowo.

Równie ważnym czynnikiem, który powinien zadecydować o wyborze odpowiedniej szkoły jazdy, jest jej wyposażenie motoryzacyjne, a mianowicie: samochody i motocykle (w zależności od kategorii oferowanych przez OSK). Pojazdy muszą być sprawne. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Niesprawny samochód nie powinien zostać dopuszczony nie tylko dla kursantów, ale dla jakiegokolwiek uczestnika ruchu drogowego. Motocykl lub auto szkoleniowe powinno spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Flota, jaką operuje szkoła nauki jazdy, to jeden z główniejszych czynników wpływających na decyzję wielu kursantów co do wyboru Ośrodka Szkoleniowego.

Opinie od innych kursantów prawdę Ci powiedzą

Mówi się, że jak nas widzą, tak nas piszą – i w przypadku szkoły nauki jazdy to stwierdzenie może znaleźć idealne odzwierciedlenie. Opinie od innych kursantów stanowią niezwykle ważną informację dla przyszłych osób zainteresowanych kursem na prawo jazdy. Setki pozytywnych opinii wystawionych w ciągu wielu lat przez liczne grona byłych kursantów to najlepsza wizytówka Szkoły Nauki Jazdy.


Nasza Szkoła Nauki Jazdy 2DRIVE ma ponad 850 opinii! Wszystkie opinie są pięciogwiazdkowe, zapewniając nam stuprocentową ocenę. Szkoliliśmy setki zadowolonych kursantów, których recenzje możecie przeczytać na naszej wizytówce lub na stronie głównej.